Vražda v zahrádkářské kolonii měla pravděpodobně klasický průběh a proto se ji kriminálce podařilo poměrně rychle objasnit. Opilá dvojice se dostala večer do sporu, který vyvrcholil tragédií.

Na místo vyjeli kriminalisté z Karviné, kteří si po ověření základních informací vyžádali příjezd krajských vyšetřovatelů.

"Zavražděný muž měl v noci ze středy na čtvrtek v jednom ze zahradních domků, kde se zdržuje, popíjet s několika muži a ženami alkohol. Někdo v průběhu noci odešel, někdo zůstal. V přesně nezjištěné době ho měla devětapadesátiletá žena napadnout nožem. Několikrát ho bodla do oblasti horní části těla. Muž v důsledku zranění na místě zemřel," informovala krajská policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Po detailním ohledání místa činu kriminalisté zajistili i nůž, který byl pravděpodobným vražedným nástrojem. „Ale zda se jedná o nůž, kterým pachatelka útočila, by měli potvrdit či vyvrátit specialisté odboru kriminalistické techniky a expertiz,“ vysvětlila Štětínská.

Kvůli opilosti byla žena převezena na záchytku. Její výslech byl možný až po vystřízlivění. "Jakmile byla podezřelá schopna právních úkonů, kriminalisté jí obvinění sdělili. Je stíhána pro trestný čin vraždy, za který jí hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 15 do 20 let nebo výjimečný trest," doplnila mluvčí.

Českotěšínská vražda se změnila v pomníček
Zatímco vraždy mezi opilci, případně partnerské rozepře, se ostravské mordpartě daří řešit poměrně rychle, protože pachatele většinou zastihnou ještě na místě, jeden velký ostudný pomníček jim vyrostl v Českém Těšíně. Dodnes se jim nepodařilo odhalit vraha, který v září 2009 před zraky malé dcerky zabil v bytě mladou maminku. Vše o tomto případu si můžete přečíst v Souvisejících článcích (bb)