Karvinští strážníci přistihli u osady Pokrok při výjezdu z města na Český Těšín přímo při činu zloděje kradoucího tisy, které tam byly nedávno vysazeny, když se stavěla nová protihluková zeď.

„Zloděj tam byl již podruhé. Strážníci zajistili devět stromků, devět zloděj stihl už dříve odvézt. Navíc se ztratily i další čtyři poměrně vzácné keře,“ řekla mluvčí města Šárka Swiderová.

V parku u Bažantnice zase během uplynulého víkendu zmizelo 26 keřů pěnišníků za 40 tisíc korun. Stromy i keře jsou podle Swiderové svým způsobem výjimečné a poměrně drahé, takže policie, která už případ řeší, je schopna je podle popisu správce zeleně dohledat.

Veřejnou zeleň hlídají také strážníci v Havířově. Obávají se nenechavců, kteří by chtěli zkrášlit své zahrádky nově vysazovanou zelení na středových pásech na Hlavní a Dlouhé třídě. Město do jejich celkové rekonstrukce investovalo několik milionů korun. Více čtěte v článku: Havířov nezískal na záhonky dotaci v očekávané výši

Zloději dokonce naváhají vyrazit za okrasnou zelení za státní hranici. Deník o jednom takovém případu informoval v článku: Čiperný 81letý důchodce z Karviné kradl v Polsku