Problém nastal před několika lety, když se poblíž fotbalového hřiště objevil unikající metan. „Museli jsme pozvat společnost, která začala plyn odčerpávat,“ řekl předseda Slovanu Waldemar Danělišyn.

Bohužel to znamenalo jediné – budovu vyklidit a znepřístupnit. „Občas si tu někdo přijde zahrát tenis, ale co se týče fotbalu, tak ten se tu hrát nedá – šatny nejsou vybavené, nejdou tam ani sprchy,“ vysvětlil Danělišyn. Kromě toho nemá budovu kdo hlídat. Správce, který zde bydlel, se totiž odstěhoval, jakmile se zde objevil plyn.

„A od té doby se klubovna stala cílem různých zlodějů, kteří využili toho, že v objektu nikdo nebydlí,“ řekl předseda Slovanu. Po nájezdech zlodějů zmizely železné sloupky, které uřezali, vybavení klubovny, kam se vloupali, ústřední topení, na oknech zůstaly vysazené mříže, kterými se dostali do budovy. „Zhruba před čtrnácti dny nám dokonce vandalové ukradli i kovovou bránu, která střežila vstup do areálu, a také střídačku pro fotbalisty,“ dodal Waldemar Danělišyn.

Při každém vloupání do klubovny navíc lupiči poškodí zámky ve dveřích nebo odřežou mříže v oknech. „Takže stále dokola musíme svařovat mříže a dávat do dveří nové zámky,“ posteskl si předseda Slovanu s tím, že už dokonce zadrželi lupiče s elektrocentrálou a elektrickými bruskami. Škody, které zloději kovu způsobili, už jdou do desítek tisíc korun.

S krádežemi se v lokalitě v poslední době stále častěji setkávají také orlovští strážníci. Také proto tam častěji posílají hlídky. „Už jsme také chytili dva muže, kteří se tady snažili krást, a ty jsme pak předali Policii ČR,“ uvedl ředitel Městské policie Orlová Rostislav Szczurek.

Jak dodal, účinná obrana před těmito zloději nejspíš neexistuje. „Oni si počkají, až hlídka odejde, a pak tam jdou krást. To by musel někdo hlídat čtyřiadvacet hodin denně,“ vysvětlil ředitel strážníků.