Pachatelé se maskovali kuklami a pravděpodobně použili pepřový sprej. Policie zatím nepřesnila, jestli byli lupiči při přepadení úspěšní. Z místa odjeli stříbrnou Škodou Octavia, na které byly značky z jiného auta. Policie už má potvrzeno, že se jednalo o registrační značky Prahy, které byly ukradeny mimo město Havířov.

Kriminálka se teď snaží dostat na stopu lupičů. Vyhodnocuje svědecké výpovědi, videozáznamy a stopy, které na místě pachatelé zanechali.

„Při přepadení nebyl nikdo zraněn. Dvojici pachatelů se podařilo zmocnit šperků. Nevylučujeme, že měli dalšího komplice. Policie uvítá informace, které by pomohly v objasnění případu, zejména o pohybu podezřelých osob v okolí provozovny,“ řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

V pátek byly informace o loupeži upřesněny. "Dva dosud neznámí pachatelé z prodejny odnesli plata se šperky v hodnotě 300 tisíc korun. Po loupeži z místa odjeli osobním vozidlem pravděpodobně značky Škoda Octavia, stříbrné barvy, na registrační značce bylo písmeno "A". Z operativních důvodů podrobnosti k události kriminalisté zatím neuvolnili,"dodala Viačkovás tím,žeinformace mohou občané volat na tel. č. 974 744 338, 974 744 339.

Čtěte také:
Policie objasnila sérii krádeží zlatých řetízků
Zloděj si ze zlatnictví odnesl šperky za desetitisíce
Nezkušený lupič zpackal přepadení zlatnictví v centru Havířova

#flash|https://g.denik.cz/73/d2/denikflash.swf|540|80|denikflash#