Případ, který se odehrál před sedmou hodinou, je téměř totožný s několika předchozími, kdy se lidé chtěli zmocnit barevných kovů, nebo chtěli skoncovat se životem.

Lidé vždy vylezli až na vrchol stožáru. Zásah proudem dostali po přímém kontaktu s vodiči, nebo i ve chvíli, kdy se k nim jen přiblížili. V pátek muž dostal zásah proudem a pak spadl z vrcholu stožáru do poloviny jeho konstrukce. Ze stožáru ho museli sundávat hasiči.

„Sedmatřicetiletý muž byl nalezen zaklíněný na sloupu elektrického vedení. Patrně byl zasažen elektrickým proudem a následně spadl z výšky asi 5 metrů do poloviny elektrického sloupu na křížení konstrukce. Musel být vyproštěn lezci hasičského sboru, poté si jej převzali záchranáři. Postižený byl při vědomí, zasahující lékař zjistil popáleniny II.-IV. stupně na více částech těla. Záchranáři jej do sanitního vozu transportovali pomocí scoop rámu, následně ošetřili jeho poranění a zahájili podávání léků. Muž byl ve vážném stavu transportován na popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě," informoval mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

"V Karviné, městské části Hranice, v poli poblíž Jedlové ulice, vylezl muž na sloup vysoké napětí, popálil se a na sloupu uvízl. Utrpěl popáleniny na hlavě a předloktí levé ruky a oděrky. Po ohledání místa policisté událost šetří jako sebevraždu, ve stadiu pokusu.

Čtěte také:
Mladou ženu na stožáru popálil proud
VIDEO: V Karviné zachránili nešťastníka před skokem ze stožáru
Na stožáru zbyl po zasaženém zloději klíč
Místo železa našel zloděj smrt
Ze zloděje barevných kovů zbyl na Dukle jen škvarek