„Počet vloupání je u každého z nich rozdílný. Krádeží se dopouštěli společně i každý zvlášť,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Jen namátkou – na začátku června rozbil třiadvacetiletý výtečník v Karviné – Ráji okno u předních dveří fabie a ukradl přední kapotu v hodnotě 17 700 korun. V polovině září rozlomil u felicie v Karviné – Hranicích zámek a odjel na opuštěné místo v Petrovicích, kde auto rozebral a díly pak rozprodal. Způsobil tak škodu za 30 tisíc korun.

Se svým mladším kamarádem vyvrtali v polovině srpna v Karviné – Starém Městě díru do nádrže zaparkované felicie a poté z ní odčerpali benzín. O měsíc později ukradli auto v Orlové – Lutyni a poté ho rozebrali na odlehlém místě v Karviné – Doly.

Na poslední lup se vydali 3. října do Karviné – Ráje a tady už spadla klec. „Na ulici Ciolkovského se jejich zájmem stala Škoda Favorit. Z auta odcizili sadu gola klíčů, startovací kabely, podsedák. Před krádeží vůz odvezli do lesa do Starého Města,“ informovala policejní mluvčí s tím, že tam je zadrželi muži zákona. Na místě byl také jejich kolega, který lup svých kamarádů prodával. Ten se pokusil z místa uniknout. „Podílník se pokusil z místa utéct a schoval se v křoví v domnění, že unikne spravedlnosti. Služební pes Fredy se svým psovodem pachatele vystopovali a zadrželi,“ dodala Viačková.

Na oba hlavní pachatelé byla uvalena vazba. V případě prokázání viny mladíkům hrozí až tříleté vězení.