Čtveřice Slováků, kteří na českém území pracovali na vlastní pěst, přijeli v třímístné dodávce na bývalé fotbalové hřiště u potoka Stružník v sobotu po setmění. Jak se ukázalo, nebyli tam s nákladem poprvé. Při vykládání třetí fůry si jich všiml myslivec, který je shodou okolností strážníkem havířovské městské policie.

„Byl jsem na pochůzce v okolí naší myslivecké chaty. Na hřišti vedle plotu střelnice městské policie jsem si všiml bílé dodávky a party, která lopatami vykládala stavební odpad. Když jsem je vyzval, aby si to naložili zpátky a odjeli na řádnou skládku, tak hodili zpátky dvě lopaty a chtěli odjet. Postavil jsem se jim do cesty, ale řidič na mě najížděl. Podařilo se mi je ale zdržet do příjezdů městské policie,“ vysvětloval myslivec.

Strážníci zjistili, že jediným, kdo u sebe měl doklady, je řidič. Ostatní tři parťáci museli cestovat k ověření totožnosti na policejní okrsek.

Všichni shodně přiznali, že pracují pro jednu stavební firmu jen na ústní dohodu. Stavební odpad pocházel z rekonstruovaného domu městské části Podlesí.