V nočních ulicích se už nějakou dobu pohybují policisté krajské Speciální pořádkové jednotky, protože místních policistů je málo. A jejich činnost nese ovoce.

„Krátce po třiadvacáté hodině projížděli policisté Okružní ulicí, kde si všimli dvou mladíků. Ti před policisty začali utíkat směrem k Petřvaldské ulici. Tam byl jeden z mladíků, ve věku 17 let, zadržen. Později byl na Letní ulici v osobním vozidle zadržen i jeho osmnáctiletý kumpán s dalšími dvěma stejně starými komplici. První dva mladíci přiznali, že se v průběhu noci stala jejich cílem osobní vozidla různě parkující v ulicích Havířova. Všichni byli převezeni na policejní služebnu k podání vysvětlení,“ informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Policistům se při výslechu podařilo prokázat, že se dotyční vloupali nebo se pokusili vloupat do pěti vozidel. V Karvinské ulici vyháčkovali dveře vozidla Škoda Favorit, kde odcizili různé nářadí. Dále na ulici Svornosti se jeden favorit pokusili odcizit, což se jim nepodařilo. V ulici Na Nábřeží rozbili okénko vozidla Škoda 125 a chtěli s ním odjet. To se jim také nepodařilo a z vozidla nic neodcizili. S dalším favoritem chtěli odjet z Petřvaldské ulice. Zkusili také ukrást favorit u nedaleké policejního oddělení na Moravské ulici.

„V tomto případě bude vedeno zkrácené přípravné řízení. Mladíkům bylo sděleno podezření z provinění z přečinů krádeže vloupáním a neoprávněného užívání cizí věci spáchaných ve stádiu pokusu, formou spolupachatelství,“ doplnila mluvčí.