Ke kolizi došlo na silnici vedoucí z Dětmarovic do Bohumína. Terénní Land Rover, který řídil právě Pavel S., se střetl s felicií řízenou pětapadesátiletou ženou.

Obviněnému kladla obžaloba za vinu, že nezastavil na konci kolony, ale začal předjíždět vozidla před ním, až narazil do boku už odbočující felicie.

Vyšetřování bylo komplikované. Policie musela řešit, zda řidička při odbočování vlevo dala svůj úmysl jasně a včas najevo. Znalci počítali, jakou rychlostí jel terénní vůz, a posuzovali také to, jestli mohl předpokládat, že auta před ním zastavují kvůli odbočující felicii.

„Soud měl k dispozici tři znalecké posudky a dospěl k názoru, že na nehodě měli podíl jak řidič Land Roveru, tak řidička felicie,“ objasnil soudce Kamil Babušek.

Trest uložil pouze řidiči, protože při nehodě byla zraněna žena ve felicii. Její zranění byla vážná, žena se z nich dlouho léčila, přišla o zaměstnání a dnes je kvůli tomu v invalidním důchodu.

„Kromě podmíněného trestu jsem obžalovanému udělil i zákaz řízení motorových vozidel na tři roky,“ dodal soudce Kamil Babušek.

Pavel S. měl už v minulosti na silnici podobný problém. V roce 2006 v Ostravě ve vysoké rychlosti srazil opilého chodce. Soud mu vyměřil zákaz řízení, který vypršel půl roku před nehodou v Dolní Lutyni.