Pachatelům ve věku 20 a 26 let šlo především o peníze z pokladniček výherních automatů.

„V polovině října se vloupali do herny v Moravské ulici. Mladší ze dvojice páčil dvířka automatu, starší ho kryl. Následující den se do herny společně vrátili a stejným způsobem odcizili další peníze. Majiteli způsobili škodu ve výši 4 300 korun a poškozením zařízení za dalších zhruba 20 tisíc,“ informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Mladší z dvojice byl aktivnější a o několik dnů později se sám vloupal do herny v Konzumní ulici. „Šroubovákem tam vypáčil spodní dvířka automatu. Poškozené společnosti způsobil škodu přesahující pět tisíc korun. Následoval výherní automat v baru na ulici Anglické. Mladík šroubovákem vypáčil dvířka automatu a odcizil zatím neupřesněnou hotovost,“ doplnila Viačková.

Peníze z automatů však kriminálníkovi nestačily. V ulici U Tesly se vloupal do prodejního stánku. Pobral tam krabičky cigaret různých značek, několik lahví vína a alkoholu. Majitel předběžnou škodu vyčíslil na osm tisíc korun na odcizených věcech a na poškozené prodejně za dalších šest tisíc. To ještě netušil, že jeho stánek vykrade stejný zloděj o několik dnů později znovu. Tentokrát vzal 15 čokolád za pár desetikorun, ale opět způsobil škodu za šest tisíc.

Policistům se podařilo oba podezřelé dopadnout a vloupání prokázat.

„Oba pachatelé už mají kriminální minulost. Starší mladík se krádeží dopustil i přesto, že byl v roce 2010 rozhodnutím Okresního soudu v Havířově odsouzen a potrestán pro trestný čin krádeže k patnáctiměsíčnímu vězení. Mladší byl za obdobný čin uvězněn na devět měsíců. Série vloupání je nyní řešena formou zkráceného přípravného řízení. Pachatelům bylo sděleno podezření z přečinu krádeže,“ dodala policejní mluvčí.