Téměř každou sobotu nebo neděli si mohou lidé všimnout automobilů, které jsou odstavené na místech, kde by je řidiči sami stát nenechali. Zpravidla jde o auta opilců, kterým v další jízdě zabrání policejní hlídky. Od sobotního rána do nedělního večera takto stála červená Suzuki Swift na zastávkách u Podloubí.

Řidiče zastavili o půl šesté strážníci, když skrz město projížděl s velkým rámusem od poškozeného levého zadního kola.

„Vozidla si všimla naše hlídka už o půl druhé ráno, když prováděla kontrolu okolí Stodoly v ulici Na Nábřeží. Auto bylo odstaveno na trávníku. V té době se u podniku objevila skupina asi 35 radikálních fotbalových fanoušků. Klid a pořádek tam proto muselo zjednávat několik našich i republikových hlídek. Opatření bylo ukončeno chvíli před půl šestou. O několik minut později si strážníci všimli onoho vozidla, jak s rámusem projíždí po Národní třídě, Dlouhé třídě a Hlavní třídě ve směru na Šumbark. Autohlídka ho zastavila u Podloubí. Řidič byl podnapilý, stejně tak jedna mladistvá dívka z posádky. Pasažéři nebyli připoutáni pásy a auto mělo poškozené jedno kolo. Hluk měla na svědomí jízda po ráfku,“ řekl šéf havířovských strážníků Bohuslav Muras.

Zatímco strážníci zajišťovali předání opilé patnáctileté slečny domů, republikoví policisté se starali o opilého řidiče. „U jednadvacetiletého řidiče byly v časovém rozestupu provedeny celkem tři dechové zkoušky. První prokázala 2,07 promile, druhá 1,81 a třetí 1,55. Řidič netrval na dalším prokazování rozborem krve. Jeho počínání je vyšetřováno ve zkráceném přípravném řízení,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.