K incidentu došlo v sobotu, kdy se v areálu konal Český skateboardový pohár. Správce v průběhu dne upozornil několik lidí na to, že se na sportovišti nesmí požívat alkohol. Všichni si dali říct až na jednoho.

„Poblíž lezecké stěny správce upozornil silně podnapilého návštěvníka, že porušuje provozní řád, který zakazuje v areálu požívání alkoholických nápojů a návykových látek. Dotyčný měl u sebe pivo v plastovém kelímku. Na výzvy měl podezřelý reagovat tak, že pracovníkovi vulgárně nadával a odmítal jeho pokyny uposlechnout. Správce jej vyzval, aby areál opustil, což rovněž neuposlechl,“ popsala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Správci nezbylo nic jiného, než na místo přivolat strážníky. To se opilému návštěvníkovi nelíbilo natolik, že se pokusil volání zmařit.

„Ve chvíli, kdy správce telefonoval na městskou policii, muž mu měl telefon vytrhnout z ruky, hodit na zem a poškodit ho. Pracovník také popsal, jak jej agresivní muž napadl, když ho měl pěstí udeřit do brady,“ řekla policejní mluvčí.

Správce po útoku muže zadržel a chtěl ho předat strážníkům. Opilcovi kamarádi však muže ze sevření vysvobodili a společně od areálu odcházeli. Hlídka je ale dostihla a podezřelého muže zadržela a předala Policii ČR. 

„Správce se nechal ošetřit v nemocnici, kdy si stěžoval mimo jiné i na bolest ruky. Při incidentu mu byl poškozen nejen mobilní telefon, ale i tričko. Podezřelým je 42letý Havířovan. Právní kvalifikace bude ještě upřesňována,“ dodala mluvčí Viačková.

Sportovně-relaxační areál v Lázeňské ulici v centru Havířova.
OBRAZEM: Havířov má nový sportovní areál

V době incidentu bylo v areálu několik stovek lidí. Na závody se přišli podívat i zástupci vedení města. Dá se předpokládat, že muž by mohl být obviněn z výtržnictví. Policie vyhodnocuje svědecké výpovědi i kamerové záznamy.

„Bohužel, je to nepříjemná událost. Nejednalo se však o účastníka závodů, ani diváka, který by měl o závody zájem. Do areálu už přišel podnapilý a nerespektoval provozní řád a pokyny správce,“ řekl za organizátory závodů Petr Vašut.

Incident naštěstí neovlivnil průběh závodů, jako se to stalo například před časem na motocyklových závodech v Těrlicku. Tam byly mimo jiné i kvůli šarvátce diváků závody ukončeny předčasně. 

Silniční motocyklový závod Havířovský zlatý kahanec na Těrlickém okruhu.
Zlatý kahanec nevyhrál nikdo. Motocyklové závody musely být předčasně ukončeny