Sedmiletá fena německého ovčáka jménem Rita, která koncem minulého týdne pokousala desetiletou dívenku, a navíc zranila tři další lidi, bude dnes utracena. „Necháme ji utratit, jen co veterináři zjistí, zda neměla vzteklinu,“ řekla majitelka psa Rostislava Tomšová. Událost ve čtvrtek zahýbala ulicí V nádvoří v Karviné-Novém Městě nedaleko gymnázia. Podle majitelky se pes lekl, když zahřmělo, a utekl z domu. Poté běhal po sídlišti a krátce po druhé hodině zaútočila na desetiletou dívenku. Sousedé, kteří vše viděli, sice okamžitě volali policii, ale než muži zákona na místo dorazili, rozzuřený pes děvče ošklivě poranil na obou nohách tak, že muselo být hospitalizováno na chirurgickém oddělení v nemocnici.

Desetiletá dívenka však nebyla jediným zraněným při události, kterou v okolí nikdo nepamatuje. Když se lidé, kteří byli svědky incidentu, snažili napadené dítě odtrhnout, tři z nich to odnesli krvavými šrámy. Ladislav Žiga má podrápané a pokousané nohy. To když se s dalšími snažil zraněnou dívku bránit. „Zvedli jsme ji ze země, obstoupili, aby na ni pes nemohl. Ten však byl neodbytný. Jednu starší ženu dokonce kousl do břicha. Konec řádění učinil až jeho majitel, který na psa zakřičel z okna bytu. Poté pes odběhl zpět do domu. „Ten pes byl divoký a neposlušný. Vůbec se nedivíme, že se to stalo. Několikrát jsme viděli, jak doslova cloumá se svou majitelkou, která ho šla venčit. Pes s ní tahal, kam chtěl,“ říkají někteří sousedé. To však majitelka psa popírá.

„Rita byla hodná. Našim dvěma dětem nikdy nic neudělala. Myslím, že to bylo tím bleskem, který ji vyděsil. Vždycky se ho bála,“ říká Rostislava Tomšová. Rodina však kromě toho, že přijde o psa, bude mít ještě problémy se zákonem. Policie totiž incident zhodnotila jako podezření z ublížení na zdraví. „Vše je ve stádiu vyšetřování. Noc dalšího nemůžeme v tuto chvíli zveřejnit,“ tvrdí policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Podle informací z Nemocnice v Karviné-Ráji už je děvče v pořádku. Tržné rány na nohou má ošetřeny, a dokonce už chodí po pokoji.