V době činu byl opilý, v sobě měl litr a půl tvrdého alkoholu. Hrozí mu osmnáct měsíců až pět let vězení. Pokud byl se jednalo o plnoletého pachatele, vztahovala by se na něj sazba od tří do deseti let. Policie pro něj požaduje vazbu.

Mladík se přiznal. „Při výslechu uvedl, že si nepamatuje přesné okolnosti napadení, jelikož měl před útokem vypít dvě a půl láhve tvrdého alkoholu,“ řekla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

Agresor je známá firma. „Obviněný byl od roku 2018 do začátku května letošního roku umístěn ve výchovných ústavech, ze kterých však opakovaně utíkal. Je také prověřován policisty pro podezření z napadení a vyhrožování pracovníkům výchovného ústavu, ke kterému mělo dojít v únoru letošního roku,“ dodala Jiroušková.

Pondělní incident se odehrál kolem dvacáté hodiny u dětského hřiště v prostoru za nákupním centrem. Člen ostrahy se zde dostal do konfliktu se skupinkou mladých lidí, kteří mu nadávali, nechyběly ani výhrůžky. Vše vyvrcholilo brutálním útokem, kdy šestnáctiletý mladík muže po rozběhu a výskoku kopl do břicha, poté jej kopl na zemi do hlavy. Celý průběh natáčela ze vzdálenosti několika metrů dívka. Video se pak dostalo na sociální sítě.

Člen ostrahy naštěstí utrpěl jen lehčí zranění. Popsané napadení však mohlo mít daleko závažnější následky. Proto je případ kvalifikován jako pokus o těžké ublížení na zdraví. Muž pracuje pro firmu SSI. Její mluvčí Tereza Franková Deníku řekla, že zaměstnanec je ve špatném psychickém stavu.

„S dotyčným pracovníkem jsme v kontaktu a má naši plnou podporu,“ sdělila Franková.