Prověřením telefonního čísla přes mobilního operátora zjistili, že anonym volal z areálu opavské psychiatrické léčebny. „Telefonát jsme přijali v 18.25 hodin na tísňovou linku 158. Lokalizováním tohoto hovoru bylo potvrzeno, že oznamovatel volal z areálu opavské léčebny. Tam pak policisté zjišťovali konkrétního volajícího," řekla ještě v průběhu spuštěné akce policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Policisté v tomto případě nepřikročili k evakuaci celé ubytovny. „Muž oznámil: V Havířově, poblíž hotelového domu Merkur je umístěná bomba, která do 10 minut vybuchne. Policisté se proto soustředili na prohledávání okolí areálu ubytovacího komplexu," uvedla mluvčí s tím, že žádná trhavina ani jiný podezřelý předmět nalezen nebyl. 

Prohledávání bylo ukončeno před 20. hodinou. Akce v okolí Merkuru se účastnilo na 30 policistů a strážníků. Další policisté hledali pachatele v léčebně. Zjistili, že pachatelem je 21letý pacient léčebny. "Mladík si vypůjčil od jiného mladíka mobilní telefon. Oba jsou hospitalizováni v psychiatrické léčebně Opava. Hrozba bombou byla mladíkem vymyšlená. Zahájeny byly úkony trestního řízení přečinu šíření poplašné zprávy," doplnila policejní mluvčí.