Muž telefonoval ze svého mobilního telefonu na krajské Centrum tísňového volání. Jeho hovor operátoři přijali chvíli před 17. hodinou. Už v průběhu hovoru byly dány do pohotovosti hlídky republikové i městské policie.

„Dispečer CTV Ostrava nám oznámil, že na lince je muž, který uvedl, že je blázen a chce zapálit Kaufland nebo něco u Rotundy. Následně byl hovor přepojen naší dispečerce, kdy muž na telefonu sdělil, že je ve špatném stavu, kdy chce všechno vyhodit do vzduchu a ptal se, zda to má udělat. Za neustálého hovoru s dotyčným byly na uvedené místo vyslány hlídky městské policie, které provedly kontrolní činnost zaměřenou na telefonující osobu," popsal situaci šéf havířovských strážníků Bohuslav Muras.

Republiková policie strážníkům zjistila totožnost majitele čísla, ze kterého bylo voláno. Jedna z hlídek si poblíž vzpěračské haly všimla telefonujícího muže. Strážníci ho oslovili a on jim na požádání podal telefon, kdy bylo potvrzeno, že mluví s naší dispečerkou. Bylo zjištěno, že Jelikož se 55letý T. K. je v podnapilém stavu. Orientační dechová zkouška ukázala 2,46 promile. Na místo byla přivolána sanitka s lékařem, která dotyčného převezla do nemocnice k ošetření. Následně si pro muže přišla hlídka Policie ČR, která si muže převzala k vyšetřování," dodal Muras.