V jednom případě šlo dokonce o částku okolo 110 tisíc korun. Klientka chtěla cestovat na Srí Lanku. „Obviněná smlouvu uzavřela i přesto, že si byla vědoma, že konkrétní hotel u cestovní kanceláře nezaregistruje. Žádaná destinace cestovní kancelář v nabídce vůbec neměla," popsala daný příklad policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Policie začala orlovskou cestovní agenturu prošetřovat loni v létě.

Deník o případu informoval v článku: Policie prověřuje cestovku, majitelka říká, že za problémy může její zdraví

Tehdy policisté evidovali dvanáct poškozených a škoda se pohybovala okolo tři sta padesáti tisíc korun. Majitelka agentury Dagmar Sobotíková tenkrát řekla, že problémy vznikly kvůli jejího pobytu v nemocnici. „Měla jsem zdravotní problémy a byla jsem 14 dní hospitalizovaná. Nestihla jsem tak odeslat a zaplatit některé uzavřené smlouvy, které si u mě lidé objednali. Se všemi se ale finančně vyrovnám," řekla tehdy telefonicky redakci Deníku.

V úterý sice mobilní telefon, který má Armitour uvedený na svých webových stránkách, zvonil. Nikdo ho ale nezvedal, ani se neozval zpět.

Policie už loni v létě hledala i přes média další případné poškozené. Vyšetřování označili policisté jako náročné. Na jeho konci je zahájení trestního stíhání ze spáchání zločinu zpronevěra a přečinu podvodu.

„Obviněná od klientů vyinkasovala zálohu na cenu zájezdu, přebírala i platby jako doplatky ceny zájezdu nebo kompletní úhradu. Ve většině případů uzavřené smlouvy u cestovních kanceláří pořádající zájezdy nezaregistrovala," popisuje policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

V jiných případech obviněná nezávazně pobyty zarezervovala, ale peníze příslušné cestovní kanceláři už nepředala. „Získané finanční prostředky si ponechala a použila pro svou potřebu. Ve většině případů lidé na dovolenou neodcestovali, v některých případech klienty na dovolenou vypravily cestovní kanceláře na své náklady," doplnila policejní mluvčí s tím, že lidé si u orlovské cestovní agentury objednávali pobyty v různých zemích, jako Bulharsko, Chorvatsko, Itálie, Řecko, Egypt, Turecko, Španělsko, Kanárské ostrovy nebo Černá hora. „Poškozeni byli i klienti, kteří dovolenou chtěli prožít v České republice, na Slovensku, Maďarsku, Rakousku nebo Polsku," dodala policejní mluvčí.

Podle zjištění Deníku má ale Armitour i spokojené klienty a klientky, kteří jsou zprávami o obvinění šokováni. „Jezdila jsem přes ně každý rok do Chorvatska, naposledy loni v červenci, a vždy bylo všechno v pořádku," řekla včera redakci jedna z nich.

Pokud soud prokáže vinu, hrozí obviněné ženě až osmileté vězení.