Lidé k nehybně sedícímu staršímu muži volali záchranku. Lékař však mohl pouze konstatovat úmrtí. Mrtvola byla zakryta modrým pytlem a policisté u ní pak čekali na koronera, který musí provést prvotní ohledání ke stanovení okolností úmrtí. Teprve potom může být tělo odvezeno pohřební službou. 

Z dostupných informací nevyplývá, že by se muž stal obětí trestného činu. Jedná se o místního 62letého bezdomovce. Později to potvrdila i policie.

"Po 16. hodině jsme přijali oznámení o muži na lavičce v parku. Přivolaná záchranná služba zjistila, že muž je mrtvý. Zemřelého na místě ohledal koroner, který nezjistil stopy násilí," řekla Deníku policejní mluvčí Lenka Sikorová. 

Rozhodčí na Karvinsku měl řídit utkání opilý.
Opilý arbitr řídil fotbalové utkání, hosté se naštvali

Smrtelný úraz

Policisté vyšetřují úmrtí 39letého číšníka, který ve čtvrtek v nemocnici podlehl zranění způsobenému ve středu večer na pracovišti v Autobaru v ulici Astronautů. 

"Posádka záchranné služby zasahovala ve středu večer u muže s poraněním hlavy, podezřením na poranění mozku a poruchu vědomí. Po ošetření byl převezen na urgentní příjem nemocnice v Havířově, odkud byl ještě během večera transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě," sdělil mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. 

Policie zatím k tomuto případu bližší informace neposkytla, protože ověřuje, jak k úmrtí přesně došlo. 

Mezi lidmi se mezitím začaly šířit různé verze od nešťastného poranění po zranění jedním z hostů. Na kloub případu musejí přijít krajští policisté, kteří si případ s ohledem na okolnosti převzali. 

Karvinští policisté  Patrik Zmija a Martin Magyar zachraňovali ve středu život muže, kterého postihl srdeční kolaps.
Policisté zachraňovali život muže se srdečním kolapsem