Napadl ho tam totiž neznámý muž, který seděl na jedné z laviček. Se slovy ´Co čumíš´ mu dal nejdříve pěstí do obličeje a poté ho ještě bodl nožem do břicha. Informaci potvrdila také policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

„Vyšetřujeme případ jako pokus těžkého ublížení na zdraví," sdělila policejní mluvčí.

Rána nožem mladíkovi nejenže zničila oblečení, ale způsobila mu i drobné, zhruba centimetr a půl velké, zranění na břiše. Naštěstí vnitřní orgány nebyly zasaženy.

„I přesto, že zranění nebylo hluboké, byl poškozený hospitalizován v nemocnici na pozorování," informovala Zlatuše Viačková.

Podle policejní mluvčí sice policisté občas v Dubině registrují případy přepadení nebo krádeží, přesto se prý lokalita co se týče kriminality, nijak nevymyká z normálu.

„Na druhou stranu z hlediska prevence je dobré nevyhledávat místa, která jsou nedostatečně osvětlena nebo je tam málo lidí," zdůraznila policejní mluvčí s tím, že policisté na lokalitu pravidelně dohlížejí.

Jako vyloženě nebezpečnou nevnímají Dubinu ani strážníci.

„Ale samozřejmě je třeba zvážit, zda takové místo je dobré navštívit v noční hodinu. Na druhou stranu to neplatí jen pro Dubinu, nebezpečí může číhat i v neosvětlené uličce nebo temném průchodu mezi domy," řekl zástupce ředitele Městské policie Karviná Václav Ožana.

Jak dodal, v minulosti strážníci řešili v lesoparku několik případů s opilci nebo lidmi pod vlivem drog a také s bezdomovci. Pod jejich dohledem se také likvidovalo stanové městečko, které tam právě lidé bez domova měli.