Volání obyvatel orlovské městské části Poruba po stálé přítomnosti městských policistů bylo vyslyšeno a od včerejška zde funguje nová policejní služebna. Ta se nachází v těsné blízkosti Penny Marketu v jedné z místností pod elektroopravnou Redlok. O bezpečnost obyvatel a pořádek se v nové služebně postarají celkem čtyři strážníci. Tři přitom budou neustále v terénu a jeden ze služebny bude jejich práci koordinovat.

„Nová služebna je plně vybavena pro potřeby strážníků a má samozřejmě i sociální vybavení. K dispozici bude občanům nepřetržitě a v případě potřeby zde mohou přijít v kteroukoli hodinu,“ uvedl místostarosta Orlové Radislav Mojžíšek. Kompletní rekonstrukce služebny přišla městskou pokladnu na 300 tisíc korun.

Ještě včera ráno se zde ale pracovalo a dělníci dokončovali poslední potřebné úpravy. Služebnu si přitom zvelebovali i sami policisté. „Službukonající strážník je v neustálém kontaktu s centrálou Městské policie v Orlové–Lutyni a jejím monitorovacím systémem,“ dodal Mojžíšek. V této části města registrovali strážníci a státní policie v průběhu posledních tří let nejen rapidní nárůst kriminality, ale hlavně přestupků proti veřejnému pořádku.