Policisté na místě zadrželi dvě osoby. "Na místě zasahovaly prvosledové hlídky, speciální pořádková jednotka a zásahová jednotka policie Moravskoslezského kraje. Kriminalisté po zjištění a vyhodnocení všech dostupných informací, výpovědí a obrazového materiálu navrhli státnímu zástupci obě osoby zadržet a následně obvinit z trestného činu nebezpečného vyhrožování. Státní zástupce návrh policistů neakceptoval. Neshledal v jednání obou mužů trestný čin. Na pokyn státního zástupce byly obě osoby propuštěny ze zajištění," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková. 

"Zbraně od jedné osoby zůstaly zajištěny a budou předány do řešení správního orgánu. Jednalo se o čtyři střelné zbraně podléhající registraci (opakovací brokovnici, pušku samonabíjecí a 2 pistole samonabíjecí). Muž je vlastnil legálně, protože je držitelem zbrojního průkazu," pokračovala mluvčí Pavla Jiroušková.

Obec Morávka.
Saint-Tropez vyměnili za obec v Beskydech. Jak místní snášejí přetlak rekreantů

V Čeladné o víkendu vyeskaloval dlouholetý spor, který mezi sebou vedou dva subjekty. Na jedné straně stojí majitel areálu - Prosper Golf Resort a. s., za který vystupuje předseda správní rady Stanislav Pros.

Na straně druhé pak společnost Golferia, která vyhlášený golfový resort v Beskydech v posledních letech měla pronajatý a areál provozovala. Jednatelem a generálním manažerem golfového klubu je Roman Pros (shoda jmen s majitelem) a společníkem pak Miroslav Rakowski.

Oba subjekty se dostaly v posledních letech do několika sporů, kdy soud řešil mimo jiné platnost nájemní smlouvy.

Deník zatím bez konkrétního výsledku v neděli přímo na místě zjišťoval, ke které skupině oba muži se zbraněmi patřili. Policie toto ale blíže komentovat nechce.