Na začátku týdne policisté obvodního oddělení Český Těšín na Karvinsku obdrželi od místních strážníků městské policie informaci o výskytu pomalu jedoucí šedé dodávky. Touto informací se začali zabývat a zjišťovat další skutečnosti.

"Komunikovali s oznamovatelkou, maminkou jednoho z žáků místní školy, která uvedla, že dítě vidělo pomalu jedoucí dodávku a polekalo se. Osloveno nebylo a ani mu nikdo nenabízel sladkosti. Policisté ustanovili vozidlo i řidiče a zjistili, že k protiprávnímu jednání ve skutečnosti nedošlo," uvedla pro Deník mluvčí moravskoslezské policie Daniela Vlčková. 

Dolní Lutyně, Karvinsko, likvidování následků tragické srážky vlaku a kamionu, 25. ledna 2024.
Všichni věděli, že přejezd v Dolní Lutyni není ideální. Nikdo si ale nestěžoval

Ve čtvrtek pak policisté přijali oznámení, že v Českém Těšíně měly nabízet cizí osoby z šedého dodávkového vozidla čtrnáctiletému chlapci bonbony. Policisté obvodního oddělení ve spolupráci s kriminalisty na případu začali intenzivně pracovat.

Chlapec si vše vymyslel

"Policisté vyhodnocovali všechny získané informace a dnes nezletilý oznamovatel policistům uvedl, že si vše vymyslel. O šedém vozidle se dozvěděl ze školy, kdy byl tento automobil zmíněn v souvislosti s preventivními radami ohledně nabízení sladkostí od cizích osob," řekla v pátek mluvčí policie. 

Návštěva Víta Rakušana na debatě s občany, 22. ledna 2024, Karviná.
„Viděls tu hrůzu?“ Karvinští debatují o setkání s ministrem Rakušanem v pivnici

Policisté v pátek dále zjistili, že informace o údajném oslovování dětí a nabízení sladkostí od neznámé osoby v šedém dodávkovém vozidle v okolí škol v Českém Těšíně je uveřejněna na sociálních sítích ve skupinách na Karvinsku.

"Karvinští policisté a kriminalisté nedisponují informacemi, že by k takovému jednání mělo docházet. Žádné oznámení policisté nepodceňují, šetření věnují maximum sil i prostředků," uvedla k tématu dále policejní mluvčí. 

K TÉMATU

Informace na sociálních sítích 

"Sociální sítě mají obrovský vliv na myšlení a chování lidí. Nesmíme zapomínat, že informace na nich nemusí být vždy pravdivé. Ale i ty mohou vyvolat paniku. Což ovšem neznamená, že by děti neměly být nabádány k obezřetnosti při kontaktu s cizími osobami," řekla k tématu mluvčí policie. 

 

 

 

por. Mgr. Daniela Vlčková