Počet okradených se výrazně zvýšil v posledních 14 dnech. Kapsář si vždy počínal tak, že o krádeži nikdo nevěděl a podezřelého neviděl a nemohl ani popsat.

„Policisté přijali v poslední době více oznámení o krádežích, ke kterým mělo dojít v průběhu cesty autobusem. Většinou se jednalo o spoje MHD, ale několik případů je také z příměstských spojů. Lidé byli okradeni o doklady, peněženky nebo mobilní telefony," sdělil Deníku policejní mluvčí Miroslav Kolátek.

Jedinou obranou před dosud nezpozorovaným kapsářem je obezřetnost.

„Lidem doporučujeme zvýšit ostražitost a dodržovat obecně známé postupy ochrany svých věcí. Všechny osobní věci musí mít po dobu cestování pod dohledem. Kapsáři trpělivě vyčkávají na příhodný okamžik. Rizikové je například ponechání batohu na zádech. Cenné osobní věci by lidé měli mít u sebe v uzavřených nebo vnitřních kapsách. Cestující by si také měli dobře všímat lidí ve svém okolí a jejich chování," vysvětlil některá pravidla mluvčí Kolátek.

Policisté se snaží kapsáře odhalit a dopadnout. Sledují, zda se někde na černém trhu neobjeví ukradené mobily, nebo jestli zloděj nepoužije odcizené platební karty. Prohlížejí kamerové záznamy a v civilu jezdí autobusy, kde tipují podezřelé. Dosud však bezvýsledně.