Šest příznivců MFK Karviná ve věku od 22 do 41 let vyvázli z podmínkami za rambajs, který dělali letos v březnu, když Karviná hostila Zlín. Muži teď navíc nesmí chodit na fotbal a musí se složit i na škodu, kterou svým chováním způsobili milovanému klubu.

„Průběh daného zápasu narušila ve druhém poločase skupinka fanoušků, která v sektoru domácích zapálili dýmovnice a světlice. Ty pak hodili na hrací plochu a fotbalový zápas musel být na minutu přerušen,“ popsala incident policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Šestičlenná skupinka pak skončila u soudu za výtržnictví. Soud nejprve udělil „žluté karty“ co se týče případného pobytu ve vězení, protože všichni vyfásli podmínku. „Obviněni muži dostali tresty v trvání od tří do šesti měsíců. Výkon trestu se podmíněně odkládá na zkušební dobu v trvání jednoho roku, u muže, který dostal 6 měsíců, je podmínka v trvání jednoho roku a dvou měsíců,“ upřesnila policejní mluvčí.

Červené karty ale muži dostali, co se týče jejich dalších návštěv karvinského prvoligového fotbalu. „Všem odsouzeným byl uložen trest zákaz vstupu na domácí a venkovní mistrovská pohárová i přátelská utkání fotbalového klubu MFK Karviná ve výměře jednoho roku. Všichni obviněni také mají za povinnost uhradit klubu vzniklou škodu, která přesáhla šedesát tisíc korun,“ dodala mluvčí policie.