Přestože je koupaliště od září uzavřeno, mladíci chtěli využít jeho služeb i mimo sezonu. Zřejmě už od léta věděli, že se v horním patře provozní budovy nachází posilovna. Právě tam je totiž strážníci zadrželi.

Doplatili na to, že koupaliště je, stejně jako všechny další objekty v majetku města, chráněno alarmem svedeným přímo na dispečink městské policie. O tom, že se někdo pohybuje v dosahu čidel, se proto strážníci hned dozvěděli a velmi rychle byli také na místě zásahu.

„Po 18. hodině jsme obdrželi signál z našeho Pultu centralizované ochrany o narušení objektu. K místu okamžitě vyjely autohlídky. Strážníci objekt prohledali a zadrželi dva mladíky. Ti byli předáni s podezřením na spáchání trestného činu hlídce Policie ČR," řekl Deníku šéf havířovských strážníků Bohuslav Muras.

Jak se zdá, nepovolané osoby se na koupališti nezajímaly jen o posilovnu. Stopy byly nalezeny i v dalších částech areálu. 

"Mladíci ve věku 15 a 16 let přiznali, že do objektu vstoupili opakovaně. Jejich počínání je kvalifikováno jako přestupek a bude ho řešit ve své kompetenci magistrát," uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.