Cizinec, jenž se přiznal k těžké závislosti na alkoholu, vloni na Karvinsku dvakrát surově napadl svou družku z Karviné. Mimo jiné jí zlomil žebra, dolní čelist, způsobil jí i další zranění. Ve vězení by v případě uznání viny mohl strávit pět až dvanáct let.

„Vůbec nechápu, jak se něco takového mohlo stát. Lituji toho,“ prohlásil cizinec. Během své výpovědi několikrát zdůraznil, že již řadu let neúspěšně bojuje se závislostí na alkoholu. Před časem dokonce odjel z Karvinska, kde pracoval, zpět do vlasti, aby se léčil.

„Cítil jsem, že mám potíže s alkoholem. Odjel jsem zpátky do Polska a léčil se ze závislosti. Trochu mi to pomohlo, ale znovu jsem začal nadměrně pít. Je to problém,“ uvedl obžalovaný.

FACKY, KOPY

K napadení družky se cizinec přiznal. Jak zdůraznil, hlavní chybou bylo to, že společně pili. „Nemělo dojít k tomu, abychom pili oba. Jeden z nás neměl pít,“ řekl Polák.

Obžaloba tvrdí, že družku nejprve fackoval, poté ji srazil k zemi a kopal do ní. „Do obličeje jí zasadil tří údery rukou. Jakmile upadla na zem a zůstala na zádech, opakovaně ji kopl nohou do hrudníku. Jen shodou šťastných okolností nedošlo k závažnějším zraněním,“ popsal útoky státní zástupce. Polák připustil facky i údery pěstí, kopání ale odmítl.

„Je pravda, že jsem ji udeřil. Fackovali jsme se. Upadli jsme na zem. Když jsme padali, mohl jsem jí tehdy nějak kolenem zatlačit do žeber. Nebylo to nakopnutí, jak je uvedeno v obžalobě,“ popsal cizinec průběh prvního napadení, ve kterém mohla sehrát velkou roli žárlivost.

ZASE PILI

I při druhém útoku, k němuž došlo o několik měsíců později, byl cizinec notně opilý. „Začali jsme se bít do obličeje. Několikrát jsem ji udeřil. Pak mi vrátila úder pěstí. Přetahovali jsme se. Pak jsme si sedli ke stolu a znovu pili. Poté pokračovalo strkání,“ doplnil obžalovaný, jenž se hodlá z alkoholové závislosti léčit. První krok chce udělat ve vězení, další po propuštění na svobodu. „Jakmile budu propuštěn z vězení, chci nastoupit léčení a udělat změny v životě,“ sliboval. Hlavní líčení v pátek pokračuje výslechem znalců.