První případ se stal na začátku července u řeky Olše. „Třicetiletá žena byla na procházce se psem, když kolem ní několikrát projel mladý muž na elektrickém kole. Nevšímala si ho, a když ho posléze zahlédla stojícího vedle kola, snažila se mu vyhnout. Přesto k ní muž přistoupil, uchopil ji a začal osahávat na intimních místech. Žena volala o pomoc, bránila se. Poté, co se po něm ohnala vodítkem, ji pustil, nasedl na kolo a ujel,“ sdělila policejní mluvčí Daniela Vlčková.

V polovině srpna přijali policisté oznámení osmnáctileté dívky. Ta uvedla, že v blízkosti lesní cesty, po které šla do obchodu, zahlédla nahého muže, který se ukájel. Protože se bála, zvolila jinou trasu. „Pro návrat z nákupu šla zcela jinou trasou, obnaženého muže však potkala znovu. Vyděšené dívce se podařilo utéct, přestože, jak sdělila, viděla, že ji nějakou dobu pronásledoval na kole,“ pokračovala Daniela Vlčková.

Uběhlo jen několik dnů, když policisty kontaktovaly dvě mladistvé dívky. Uvedly, že když seděly na lavičce v parku a povídaly si, několikrát kolem nich projel muž na jízdním kole. „Muž také z kola sesedl, procházel se, postával opodál a stále je pozoroval. Dívky mu nevěnovaly pozornost, až když z místa odházely, všimly si, že sedí na jedné lavičce a masturbuje. Utekly a z bezpečného místa volaly na policii,“ doplnila policejní mluvčí.

Policisté společně s kriminalisty již od prvního oznámení zintenzivnili hlídkovou činnost na území města, vyhodnocovali výpovědi svědků, všechny dostupné stopy a další indicie. „Dva dny po ohlášení poslední události kontrolovali policisté obvodního oddělení Český Těšín mladého muže na kole, který odpovídal popisu uváděného všemi poškozenými. Cizinec žijící na druhém břehu řeky Olše u sebe neměl žádný doklad totožnosti, proto byli přizváni také kolegové z cizinecké policie. Ti nejen že vyřešili pokutou jeho přestupek, který spočíval v pobytu na našem území bez potřebného dokladu, ale také ověřili jeho totožnost,“ uvedla Daniela Vlčková.

Snímky z místa, kde se pachatelé vloupali do bohumínské prodejny potravin.
Zachtělo se jim nikotinu. Dvojice lupičů plenila obchody v Bohumíně a okolí

Dvaadvacetiletý Polák s kriminalisty spolupracoval, svou trestnou činnost nepopíral, pouze se své jednání pokoušel poněkud bagatelizovat. Tvrdil, že nechtěl nikomu ublížit, všeho lituje a na veřejnosti se již takového jednání nebude dopouštět. „Jelikož v prvém případě měl muž použít násilí k intimním dotykům na těle jiné osoby a v dalších dvou se dopustit hrubé neslušnosti, kriminalisté jej obvinili ze spáchání trestných činů znásilnění a výtržnictví. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ uzavřela policejní mluvčí.