Jak se vzhledem k okolnostem dalo čekat, mladík na silné motorce nezastavil.

„Naopak. Rychlost jízdy zvýšil a ujížděl přes kruhový objezd ve směru na Šenov. V jízdě pokračoval ulicí Těšínská ve směru na Radvanice. Tady na kruhovém objezdu vyjel zpět na ulici Ostravskou ve směru na Petřvald. V křižovatce s Šenovskou ulicí už na motorkáře čekali policisté Oddělení hlídkové služby Karviná, kteří na silničního piráta použili zátaras služebním vozidlem. Ten už se nepokusil projet,“ popsala ztřeštěnou jízdu mladíka na „mašině“ policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Motorkář během jízdy několikrát přejel velmi vysokou rychlostí do protisměru, nerespektoval vodorovné ani svislé dopravní značení. Rychlost jízdy mnohdy přesahovala i 170 km/h.

„Lustrací policisté zjistili, že řidič má zadržený řidičský průkaz. Jeho orientační zkouška na přítomnost omamných a psychotropních látek byla pozitivní na skupinu amphetaminů/metamphetaminů. Navíc registrační značka na motocyklu nebyla na motocykl zaregistrovaná. Motocyklu Suzuki GSX-R 750 byla původně přidělena jiná,“ dodala k případu mluvčí policie.