„Objekty si v dopoledních či odpoledních hodinách náhodně vyhlédl při projížďce na kole. Využíval otevřené branky směřující na pozemek rodinného domku nebo přímo otevřených, nezajištěných dveří do domku, rekreačních chat, garáží či kanceláři nebo přelezl oplocení," uvedl policejní mluvčí Jaroslav Kus.

Zloděj byl dokonce tak drzý, že do domů vstupoval, i když byli nicnetušící majitelé doma. „Při několika pokusech byl naopak vyrušen a z místa utekl nebo na krádež poškození přišli až s odstupem času," dodal Kus.

Jeho drzost se vyšplhala až tak daleko, že v jednom případě se nepozorovaně schoval v garáži a počkal, až majitel po uzamčení z garáže odejde. „Následně mu odcizil jízdní kolo a motorkářskou bundu. V dalším případě majitele rodinného domku uzamkl v jeho pracovně a pak mu již nic nebránilo v tom, aby mu odcizil peníze a osobní doklady," popsal policejní mluvčí Kus.

Za lupem jezdil na kole

Své pole působnosti měl osmadvacetiletý recidivista v Karviné, Českém Těšíně, Havířově, ve Stonavě, Doubravě, Ropici, Albrechticích, Bukovci, Chotěbuzi, Žermanicích, Třanovicích, Orlové, Horní Suché, Žukově, Petrovicích nebo Petřvaldu. „Pokud na místě činu zjistil, že zde je lepší kolo než to, na kterém přijel, tak si ho prostě „vyměnil"," dodal mluvčí.

Škoda, kterou majitelům způsobil, přesáhla 400 tisíc korun. Odcizené věci jako zlaté šperky, mobilní telefony, notebooky, hodinky a další rozprodal náhodným osobám a veškeré peníze použil pro svou osobní potřebu a utratil.

Obviněný je momentálně ve vazební věznici. Za trestné činy krádeže, porušování domovní svobody, padělání a pozměňování platebního prostředku a omezování osobní svobody mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.