Své síly tam proti sobě spojili zástupci tří rodinných klanů a jejich blízcí, v souhrnném počtu minimálně 60 osob. Další desítky obyvatel ulice a okolí se pohybovaly v okolí. Strážníci začali situaci okamžitě řešit. V praxi to znamenalo zapomenout na strach, zachovat chladnou hlavu a jít doprostřed celého mumraje.

„Zadrželi jsme muže, který byl vyzbrojen holí. Přímo z davu jsme museli vytáhnout krvavě zraněného muže, který potřeboval ošetření," popisuje dále drama velitel orlovských strážníků.

Na místě zasahovali také policisté z nedalekého oddělení. Oni i strážníci ale ihned uznali, že tak vyhrocenou situaci sami nemají šanci zvládnout. „Konflikt začal mezi dvěma osobami, po slovní rozepři došlo k fyzickému napadení. Za pár minut na ulici bylo několik desítek osob. O nastalém problému jsme přijali oznámení od městské policie. Na místo okamžitě vyrazili policisté hlídkové služby nejenom z orlovského obvodního oddělení, ale také z okolních oddělení. Povolána byla i Zásahová jednotka a Speciální jednotka policejního ředitelství Moravskoslezského kraje Ostrava i psovodi," popsala pak situaci policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Odření a potlučení

Mužům v uniformách se nakonec podařilo hlavní aktéry od sebe oddělit a situaci postupně uklidnit. Zranění účastníků jsou jen drobná ve formě oděrek a různých potlučenin.

„Na služebnu bylo převezeno sedm osob, z toho tři podezřelí byli zadrženi. Jedna osoba byla napadena dřevěnou tyčí a utrpěla drobná poranění. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu rvačky. Je pravděpodobné, že po rozpletení okolností, příčin, motivu a individuálního zapojení do konfliktu bude právní kvalifikace rozšířena o přečin výtržnictví," dodala policejní mluvčí.

Stále se vyšetřuje

Včera policie nadále rozplétala okolnosti celého incidentu a vyslýchala jeho účastníky. Při počtu zúčastěných osob a daných okolností je jasné, že výsledky šetření nebudou hned tak známy. Podle neoficiálních informací šlo zřejmě opravdu jen o spory v místní komunitě.

„Ten incident je skutečně výjimkou a jinak v této oblasti problémy takového rozsahu neřešíme. S romskou komunitou se jinak snažíme pracovat dlouhodobě, máme mimo jiné výborné asistenty prevence kriminality, kteří nám jsou velkým přínosem," okomentoval včera dění ve svém městě starosta Orlové Tomáš Kuča.

„Většinou zde řešíme problémy na úrovni přestupků," doplnila k tamní situaci policejní mluvčí.

Zdroj: Youtube