Prvního z řidičů, třiadvacetiletého muže z Albrechtic, chtěla hlídka zastavit krátce před 22. hodinou v Havířově na velkém kruhovém objezdu. Ten však na výzvu nereagoval a začal hlídce ujíždět směrem na Prostřední Suchou, Horní Suchou a pokračoval do Albrechtic.

„Vozidlo zastavil v Chotěbuzské ulici, vystoupil z něj a snažil se utéct. Po několika metrech však byl policisty zadržen. Následně bylo zjištěno, proč se muž snažil kontrole vyhnout. Má v současné době zadržen řidičský průkaz a orientační test na návykové a psychotropní látky vyzněl pozitivně,“ popsal mluvčí policie Miroslav Kolátek.

Hlídce se snažil uniknout i čtyřiačtyřicetiletý muž z Orlové, který krátce po půlnoci v ulici V Dolíku v Dolní Lutyni nereagoval na výzvu k zastavení. Po několika minutách jízdy byl zadržen. Ani tento řidič neměl čisté svědomí. Řídil i přesto, že má v současnosti vysloven zákaz řízení motorových vozidel a také u něj vyzněl orientační test na návykové a psychotropní látky pozitivně. Policisté skutek šetří pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.