Na zloděje upozornilo zabezpečovací zařízení. K místu okamžitě vyjely hlídky městské a republikové policie. Zloději se sice snažili ve sklepě schovat, policisté je ale našli a zadrželi.

„Díky tomu, že všechny školské objekty a mnoho dalších jsou napojeny na náš pult centralizované ochrany, měli jsme okamžitě po narušení informace o to, že se v objektu někdo pohybuje. Naše hlídky byly na místě téměř okamžitě po prvním signálu. Protože zařízení signalizovalo stálý pohyb osob uvnitř, byla na místo přivolána také republiková policie, která do objektu vstoupila a pachatele zadržela,“ řekl šéf havířovských strážníků Bohuslav Muras.

„Okolí školy zajistili strážníci městské policie. Policisté speciální pořádkové jednotky vstoupili do budovy a postupně všechny chodby a místnosti prohledali. V suterénu zadrželi dva muže ve věku 20 a 27 let, kteří byli zadrženi a převezeni na obvodní oddělení,“ popsala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

O několik hodin později bylo mužům sděleno podezření ze spáchání přečinu krádež ve stadiu pokusu, ve formě spolupachatelství. „Za vinu je jim kladeno, že po vzájemné domluvě přelezli plot u mateřské školy. Vypáčením vstupních dveří vnikli do suterénu objektu. Tady ze skladovací místnosti již nestačili nic odcizit. Ukryli se v místnosti pro personál, kde byli policisty zadrženi. Pachatelé jsou ohrožení trestem odnětím svobody až na dvě léta. Starší muž ze dvojice byl v minulosti již čtyřikrát soudně trestán, mladší záznam v rejstříku trestů zatím nemá,“ dodala mluvčí Viačková.

Děti o dárky nepřišly

Jak se ukázalo, zloději by připravili předškoláky o vánoční dárky v hodnotě několika desítek tisíc korun.

„My už máme nakoupeny dárky, jako hračky a výukové pomůcky, pro letošní Vánoce. Zloději už si je začali připravovat k odnesení. Díky rychlému zásahu policistů však nestačili nic ukrást. Děti samozřejmě neví, že šlo o vánoční dárky, protože ty jim přinese jako překvapení až Ježíšek pod stromeček, ale měly velkou radost z toho, že zloději byli chyceni,“ uvedla ředitelka školky Blanka Gelnarová.