S neznámou ženou, která se nijak nepředstavila, nepředložila žádný průkaz oprávnění, se potkaly před dveřmi bytu. Důvěřivá žena jí pustila dovnitř bytu a zavedla jí do kuchyně. Neznámá seniorku zaplavila různými otázkami. Návštěvu protahovala ještě pouštěním vody, kontrolou trubek a po chvíli se hlasitě loučila.

„Z prvotních informací je pravděpodobné, že neznámá žena po vstupu do bytu nechala dveře nedovřené, tak aby mohla vejít i druhá neznámá, kterou seniorka zahlédla při útěku z bytu. Po jejich rychlém odchodu seniorka zjistila, že jí chybí zlaté šperky v hodnotě 28 tisíc,“ přiblížila případ policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Podle získaného popisu žena, která seděla v kuchyni, měla být ve věku mezi 30 a 40 roky, světlé pleti, plnoštíhlé postavy, vysoká asi 170 cm, vlasy zhruba k ramenům, hnědé barvy. Na sobě měla tmavý kabátek, sukni a černé střevíce. Popis druhé ženy se zjistit nepodařilo.

Policisté v této souvislosti připomínají, že kontroly plynu, plynoměru, rozvodů elektřiny či vodovodních rozvodů v bytě musí být vždy oznámeny dodavatelem formou oznámení. Pracovník musí mít u sebe oprávnění pověření a před kontrolou se musí legitimovat. „Bez ověření oprávnění a nutnosti „nějaké“ kontroly do bytu nikoho nepouštějte. Na podezřelé osoby, které se snaží dostat do vašeho příbytku pod záminkou, upozorněte státní nebo městskou policii,“ apeluje policejní mluvčí.