Výše psané se stalo v Bohumíně. „Když přijeli strážníci na místo, zjistili, že jde o uzavřenou společnost, takže neměli co řešit. Oznamovatel zřejmě neunesl, že ho ostatní nechtěli pustit dovnitř a nemohl se bavit s nimi,“ okomentoval to velitel bohumínské městské policie Karel Vach.

Žalovníček se již objevil také v jedné z karvinských restaurací. Jen co uvnitř zahlédl údajného kuřáka, žhavil drát na strážníky.

„Po příjezdu hlídky na místo tam k porušování zákona nedocházelo,“ uvedl zástupce ředitele karvinských strážníků Václav Ožana.

V Dělnickém domě v Albrechticích se zatím přizpůsobili i největší kritici. Na pivo chodí s elektronickou cigaretou, nebo chodí pokuřovat ven. „A takto vykouří i méně cigaret,“ uvedl provozovatel podniku Tomáš Křižňanský.

Podle něj je nyní celkem klid, protože spousty lidí sedí venku na zahrádce. Čeká se, co přinese zima.

Jeden problém tu ale je už teď. „Naštěstí k nám chodí většinou místní, které známe. Pro obsluhu je ale náročnější, když přijd přespolní host a musí uhlídat, zda si jde ven jen zapálit, nebo nezkouší odejít bez zaplacení,“ podotkl provozovatel oblíbeného podniku.

Ilustrační snímek.
Do Ropice bezpečně po cyklostezce