„Neposedný chlapec přišel s maminkou na návštěvu do jednoho bytu v Ostravě-Porubě v ulici Aleše Hrdličky. Hovory dospělých jej zjevně nezaujaly, a tak začal zkoušet odolnost židle, která má své dlouholeté místo právě u trubek ústředního topení. Dílo zkázy bylo hotovo za chvíli – zaklíněná levá noha už ven nešla, a to ani přes usilovnou snahu dospělých,“ přiblížil dramatické okamžiky mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Všichni přítomní se zhruba deset minut snažili chlapci pomoci. Pak si matka naštěstí vzpomněla na případ, o kterém se před zhruba rokem psalo v novinách. Tehdy ve Frýdku-Místku zůstal tříletý chlapec uvězněn ve výklenku pod oknem za radiátorem a trubkou ústředního topení. Byl zde zapasovaný téměř hodinu, než mu pomohli přivolaní hasiči, kteří radiátor vytrhli.

Žena v ostravském bytě ihned vytočila linku tísňového volání 150 a hasičům řekla, že se jí přihodilo něco podobného. Během chvilky dorazila na místo hasičská jednotka ze stanice v Ostravě-Porubě. „Chlapec poplakával a se strachem sledoval přípravu hydraulického vyprošťovacího zařízení,“ přiblížil průběh záchranných prací Kůdela. Hasiči pak odtlačili trubku o zhruba jeden centimetr, což stačilo k tomu, aby dítě nohu vytáhlo.