Rvačku několika osob oznámil na telefon Městské policie Havířov anonym. Strážníci pak vyjeli na místo. "Hlídka zjistila skupinu osob, mezi nimi se nacházel jeden mladistvý krvavě zraněný v obličeji," uvádí pro Deník ředitel Městské policie Havířov Bohuslav Muras.

Zraněný mladík pak uvedl, že do něj jiný mladík, ročník narození 2005, strčil, vyškubl mu elektrokoloběžku a odjel pryč. "Poté co ho následně dostihl a dožadoval se vrácení koloběžky ho dotyčný udeřil pěstí do obličeje a utekl z místa pryč. Po kontrole koloběžky mladistvý zjistil, že mu v tašce, kterou měl na řídítkách chybí mobilní telefon," řekl Deníku dále ředitel havířovských strážníků.

Sdílená kola v Havířově.
Havířov si sdílená kola pochvaluje. Karviná je nechce. Víme proč

Strážníci pak provedli kontrolu okolí a v ulici Jarošova spatřili muže odpovídajícího popisu pachatele a zadrželi jej. "Z důvodu podezření ze spáchání trestného činu loupeže byla na místo přivolána PČR, která si událost i s pachatelem na místě převzala k dalšímu šetření," popsal ředitel strážníků. 

Řidičku Boltu napadl muž pěstí do obličeje

Řidička společnosti Bolt kontaktovala v Hřbitovní ulici v Havířově-Šumbarku hlídku strážníků. "Uvedla, že byla fyzicky napadena klientem pěstí do obličeje a paže," uvedl ředitel Městské policie v Havířově Bohumil Muras.

"Žena dále sdělila, že vezla klienty ženu a muže ze Stonavy na Karvinsku do Havířova, kdy se dotyční začali mezi sebou hádat a muž začal být agresivní. Jelikož se jeho chování stupňovalo, řidička zastavila a vyzvala muže k vystoupení z vozidla. Protože na její výzvy nereagoval, vystoupila z vozidla, otevřela dveře kde seděl muž, uchopila ho za paži a vytáhla z vozidla. Zde muži vysvětlila, že s ním již nebude v jízdě pokračovat a muž ji začal fyzicky napadat. Z obavy o své zdraví vytáhla řidička z kapsy slzotvorný prostředek a nastříkala ho na muže. To v něm vyvolalo ještě větší agresi a následně ji udeřil do obličeje a paže," popsal dále ředitel havířovských strážníků.

Čtěte také

Strážníci z Karviné zveřejnili videa s opilými bezdomovci a prosí veřejnost

V Těrlické přehradě plavou medúzy. Lidé se jich bát nemusí, neublíží

Další porážka Kramného. Chce se obrátit na Ústavní soud

Řidičce se pak podařilo muže odstrčit a rychle nasedla do vozidla a odjela i s klientkou pryč. "Strážníci ženě nabídli pomoc přivoláním RZS, což odmítla. Klientka poskytla údaje o pachateli a událost bude oznámena správnímu orgánu Magistrátu města Havířov," doplnil k případu ředitel městské policie.

Další případ řešili strážníci ve dvorové části náměstí Republiky v Havířově-Městě. "Hlídku oslovila mladá žena s tím, že byla okradena. Uvedla, že byla oslovena dvěma mladíky, kdy následně jeden z nich jí vzal peněženku, kterou držela a utekli směrem k ulici V Parku," sdělil ředitel havířovské městské policie.

U havířovské nemocnice vyrůstá nové parkoviště. Vejde se tam až 170 aut.
U nemocnice v Havířově se bude lépe parkovat, řidiče teď čeká trocha nekomfortu

Popis pachatelů byl předán hlídkám městské policie, které prováděly kontrolu v dané oblasti. "Následně strážníci na Hlavní třídě, Havířov-Město kontaktovali dva mladíky odpovídající popisu. Poté oznamovatelka potvrdila, že se jedná o pachatele. Na místo byla přivolána Policie ČR, která si událost i s pachateli převzala k dalšímu řešení," doplnil ředitel strážníků.