"Utkání sledovalo zhruba 2 800 diváků. Na začátku třetí třetiny někteří příznivci domácího mužstva a FC Baník Ostrava se pokoušeli vniknout do odděleného sektoru fanoušků hostí a vyvolat potyčky. Na stadionu jim vtom policisti zabránili, nicméně k napadání a výtržnostem došlo venku před stadionem," informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková s tím, že popsala jednotlivé incidenty.

► Dva muži ve věku 42 a 33 let v průběhu hokejového utkání, v Havířově před zimním stadionem, fyzicky napadli zakročující policisty. K napadení došlo ve chvíli, kdy policisté ze stadionu vyvedli jinou osobu a pro její protiprávní jednání osobu měli v úmyslu spoutat. Oba obvinění muži v nestřeženém okamžiku, policisty napadli zezadu a utekli. Vzápětí byli policisty zadrženi. Pro svou podnapilost, dechové zkoušky u mužů přesáhly hranici dvě promile, byli oba převezeni na protialkoholní záchytnou stanici. Následující den, po jejich vystřízlivění, proti mužům bylo zahájeno trestní stíhání a byli obviněni ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě.

► Dále…ještě v sobotu havířovští policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci výtržnictví. Podezřelý 29letý muž při hokejovém utkání nezjištěným způsobem vnikl do sektoru domácích, kde se snažil kopy zničit kovové pletivo oddělující sektory domácích a hostí. Snažil se dostat nahoru pletiva, což se mu nepodařilo. Policisté společně s pořadateli muže zadrželi. I nadále byl mladík agresivní a vulgární, na výzvy policistů nereagoval a neuposlechl je. Z tohoto důvodu policisté proti němu použili donucovací prostředky a výtržníkovi přiložili služební pouta. I tento „fanoušek“ musel být převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Jeho chování na sportovním utkání bude řešit příslušný správní orgán.

► Podezřelý 21letý mladík maskován kuklou, v areálu zimního stadionu AZ Havířov při hokejovém utkání, byl ve skupince lidí, kde docházelo k protiprávnímu jednání – poškozování dělícího plotu mezi fanoušky. Policisty byl vyzván k identifikaci a prokázání totožnosti. Na výzvy nereagoval a z místa incidentu se snažil odejít. Mladíka policisté zadrželi a odvezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici.

► V souvislosti s hokejovým utkáním havířovští policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu ublížení na zdraví. V průběhu zápasu zatím neznámý pachatel u turniketu jednoho ze vchodů na stadion povalil členku pořadatelské služby tak, že žena je zraněna. Po upadnutí má zranění, které si vyžádalo ošetření v nemocnici s dosud nezjištěnou dobou léčení. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu ublížení na zdraví a dělají vše pro to, aby pachatele co nejdřív identifikovali.