Trestní stíhání zahájili policisté proti dvěma mužům (29 a 34 let) a obvinili je ze spáchání přečinu krádeže. Starší má rozšířené obvinění o přečin porušování domovní svobody.

V obou případech jde o recidivisty. „Oba obvinění jsou ve vazební věznici. Trestní minulost 34letého obviněného čítá celkem osm záznamů v rejstříku, u mladšího jsou to dva záznamy,“ informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Starší z dvojice se měl v lednu letošního roku násilně dostat do sklepního boxu, ze kterého odcizil různé věci v hodnotě bezmála 9 tisíc korun.

O tři měsíce později se na vloupání měli podílet oba dva. Po vzájemné domluvě starší hlídal, mladší se protáhl přes sklepní okénko do dílny v domě na ulici E. Destinové v Havířově. S komplicem z místa odnesli především nářadí, které měli v úmyslu zpeněžit. Majiteli krádeží způsobili škodu nejméně ve výši 55 tisíc korun.

close Dva recidivisté škodili nejenom v Havířově. info Zdroj: PČR zoom_in Dva recidivisté škodili nejenom v Havířově.

O několik dní později scénář byl stejný. V Havířově na ulici Pavlovové starší důvodně podezřelý (34) hlídal, mladší (29) měl zničit dva zabezpečovací lankové zámky. Z místa odvezli tříkolové pánské kolo v hodnotě 14 tisíc korun.

V mezičase 29letý obviněný zajel do jedné obce na kraji Ostravy a z rozestavěného rodinného domu odcizil různé osvětlení, ovládače, zásuvky, kryty zásuvek, rámečky, trafa, přepínače a další podobné věci. Majiteli způsobil škodu za bezmála 150 tisíc korun.

Na poslední akci se měl vydat 34letý muž společně s komplicem do stejné ostravské obce. Jejich cílem se staly boxy, do kterých se doručují zásilky zákazníků e-shopů. Výsledkem je celkem deset vypáčených boxů, ze kterých nebylo nic odcizeno, nicméně poškozením dvířek společnosti byla způsobená škoda ve výši 8 tisíc korun.