Policejní hlídka obvodního oddělení Horní Suchá vyjela v sobotu 20. ledna dopoledne do neoploceného areálu v katastru obce poté, co operátor na lince 158 přijal oznámení o krádeži kamení, které zde měl uskladněno jeho majitel.

„Zaměstnanec zavolal majiteli, že u jejich kameniva stojí bagr a nakládá ho na nákladní auta. Po příjezdu do areálu majitel zjistil, že z hromady kamení bylo již odebráno téměř dvě stě tun. Muži, který se zde pohyboval, řekl, že materiál je jeho. Dostal od něj však překvapivou nabídku na zaplacení již odvezeného kamení. Na to ovšem majitel nechtěl přistoupit a vše oznámil policii,“ sdělila policejní komisařka Daniela Vlčková.

Růžový slon v Havířově, 20. 1. 2024.
Obří sex shop z Havířova v pohotovosti, blíží se Valentýn. Co je letos trendy

Policisté se pak pustili do rozmotávání složitého klubka obchodních vztahů. „Z výpovědí všech zúčastněných zjistili, že sedmačtyřicetiletý muž měl zorganizovat odvoz kamení, které mu nepatřilo, na jinou skládku v Ostravě, aby ho prodal. Bagr si měl pronajmout sám a k odvozu si měl u jiné firmy najmout devět nákladních aut. O tom, že materiál nevlastní, podle jeho sdělení nikdo jiný nevěděl. On sám se prý domníval, že kameny nikomu nepatří,“ dodala Daniela Vlčková.

Mladá cestovatelka původem z Havířova se 22. ledna vydá na pěší přechod Jižní Ameriky.
Cestovatelka z Havířova vyšla na cestu napříč Jižní Amerikou. Půjde i přes poušť

Veškeré odcizené kamenivo v hodnotě téměř 50 tisíc korun, které bylo zajištěno na skládce v Ostravě, bylo vráceno majiteli. Policisté ve zkráceném přípravném řízení sdělili muži podezření ze spáchání přečinu krádeže, za který mu hrozí až na dva roky vězení.