Hrozilo mu až dvanáct let vězení. Hodně zamotaný rodinný případ skončil v pondělí vynesením rozsudku. Soud nakonec s ohledem na okolnosti případu rozhodl o mimořádném uložení trestu pod spodní hranicí sazby, která činí pět až dvanáct let. Pavel K. dostal dva a půl roku vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky. Svou roli sehrálo i to, že se vše obešlo bez následků.

Podle státního zástupce se auto k trojici blížilo rychlostí kolem čtyřiceti kilometrů v hodině, pak zpomalilo. „Díky duchapřítomnosti bratra obžalovaného, který odstrčil zbylé dva poškozené a sám se částečně dokázal vyhnout vozidlu, nedošlo k závažným následkům,“ uvedl žalobce.

Pavel K. vinu odmítl. „Není to pravda, je to všechno na mě nahrané. Akorát jsme se chytili, to je všechno. Žádné najíždění nebylo. Nezakládá se to na pravdě. Dále odmítám vypovídat,“ řekl.

Jeho bratr u soudu prohlásil, že chce trestní stíhání zastavit, což ale nebylo možné. Další příbuzní měnili své původní výpovědi a vinu Pavla K. zpochybňovali. Verdikt není pravomocný. Obžalovaný i státní zástupce si ponechali lhůtu k vyjádření.