Pošlu skvělé zboží za skvělé ceny, ale ty nejprve pošli peníze. Takto vypadal takřka shodný scénář obou případů. „V prvním případě toužil jedenáctiletý chlapec po kvalitním telefonu. Na veřejném portále našel výhodnou nabídku na iPhone 7.

S prodávajícím se prostřednictvím elektronické pošty dohodli na podmínkách prodeje. Bohužel, nakupující přistoupil na dohodu zaslání peněz dopředu na účet. Peníze zaslal a prodejce od té doby přestal komunikovat. Poškozenému vznikla škoda ve výši 10 a půl tisíce korun,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Druhého poškozeného, který je z Orlové, zaujala nabídka prodeje Play Station 4. „Také tento kupující podlehl podmínkám inzerenta a peníze poslal na bankovní účet dopředu. Teď nemá ani zboží, ani peníze. Poškozený vyčíslil škodu ve výši 7 a půl tisíce korun,“ řekla mluvčí policie.

Policisté upozorňují, že nejen nákupy přes internet rostou s blížícími se Vánoci a podvodníkům tohoto typu tak začnou žně. „Bohužel, ne všichni prodejci ve virtuálním prostoru jsou poctiví. Může se stát, že v euforii výhodného nákupu, přestaneme být obezřetní,“ dodává policejní mluvčí s tím, že oba výše uvedené případy šetří policie jako trestný čin podvodu.