K přepadení došlo v úterý 30. října v domě na Vrchlického ulici. Pětasedmdesátiletý nemocný a těžce chodící Musál otevřel dveře svého bytu cizímu člověku. „Dosud neznámý pachatel nájemníka zatlačil dovnitř domácnosti, kde ho povalil na zem a začal škrtit. Napadený muž ztratil vědomí,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Když se Musál probral, zjistil, že přišel o mobilní telefon, osobní doklady, platební kartu a 100 korun na hotovosti. Lékař poškozenému jednorázově ošetřil poranění na zádech.

Bohužel, několik dnů po přepadení zemřel. Lidé začali úmrtí dávat samozřejmě do souvislosti s přepadením. To zcela jistě starému a nemocnému muži nemohlo prospět. Podle policie však lupič za smrt nemůže.

„U zemřelého muže byla provedena zdravotní pitva s tím, že kdyby v jejím průběhu bylo zjištěno cokoli, co by mohlo prokázat cizí zavinění, byla by přerušena a pokračovalo by se v soudní pitvě. Žádná příčinná souvislost mezi úmrtím a předchozím přepadením však prokázána nebyla,“ dodala Viačková.