V křižovatkou ulic 28. října a Mariánskohorskou zaregistrovala policejní hlídka projíždějící vozidlo značky Hyundai, které se v informačním systému ukázalo, že je v pátrání.

"Policisté se za pomocí světelného a zvukového signalizačního zařízení pokusili řidiče zastavit, ten však reagoval opačně, sešlápnul plynový pedál a naopak svou jízdu před policisty ještě zrychlil," popisuje polceijní mluvčí Eva Michalíková.

Muži zákona informovali své kolegy a určili přesnou polohu, kudy ujíždějící auto pronásledují. Kolegové z oddělení hlídkové služby Městského ředitelství Ostrava okamžitě reagovali a snažili se ujíždějícímu vozidlu také zabránit v další jízdě. Pronásledování trvalo několik minut, kdy řidič jel velmi agresivním způsobem jízdy, během které opakovaně ohrozil ostatní účastníky silničního provozu. Řidič s odcizeným vozidlem dojel do ulice Korunní, auto zastavil a doslova z něho vyskočil a dal se na útěk.

"Policisté ho začali pronásledovat a i když měl značný náskok, netrvalo dlouho a na rukou mu přistály pouta. Při následné kontrole bylo policisty zjištěno, že na muže ve věku 32 let je vydán předchozí souhlas k zadržení pro jinou trestnou činnost majetkového charakteru a navíc ještě měl zákaz řízení všech motorových vozidel. Následně mu byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem. Orientační test na drogy však vyšel pozitivní na přítomnost amfetaminu. Také bylo zjištěno, že vozidlo mělo být odcizené v Brně, proto zřejmě „řidič“ ujížděl. Už od zadržení na místě s muži zákona nespolupracoval a také se odmítl k dané věci vyjádřit," říká dále mluvčí policie. 

Přpad se stal na konci května. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Také jeho rejstřík trestu hovoří o 11 záznamech. Muži po uznání viny hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.