K loupeži došlo v noci na neděli. Policejní karavan byl v té době zaparkovaný na náměstí TGM v městské části Šumbark. Strážník si při prohlížení obrazu z běžné i termokamery na monitoru všiml skupinky osob, která se chovala podezřele.

„Chvíli před druhou hodinou ranní si strážník všiml muže, který vycházel z podchodu obytného bloku na náměstí. Spolu s mužem vycházeli z podchodu tři další mladí muži. Společně všichni pokračovali v chůzi na protější stranu ulice. Následně ve 02:05 hod. v prostoru dalšího podchodu tito tři mladíci, kdy dva měli na hlavě kapuce a jeden kšiltovou čepici, muže zastavili a obstoupili jej. Jeden z mladíků začal muže bezdůvodně napadat pěstí do oblasti tváře. Intenzita útoku byla tak silná, že muž upadl na zem a zůstal tam ležet. Útočník k němu přistoupil a strhl mu z ramene jeho tašku. Následně všechny tři osoby začaly utíkat směr na ulici Obránců míru,“ informoval ředitel MP Havířov Bohuslav Muras.

Strážník okamžitě vyrozuměl přes vysílačky své kolegy, kterým předal popis podezřelých. Kontaktoval také napadeného, který mu sdělil, že byl okraden o tašku, ve které měl mít peněženku, telefon a dvě platební karty.

„Strážníkem byla napadenému muži poskytnuta první pomoc, kdy ošetření lékařem nepožadoval. Pět minut po útoku zadržela hlídka všechny podezřelé mladíky. Ti nejdříve nereagovali na výzvu k zastavení a utíkali. Za použití donucovacích prostředků byl nejdříve zadržen jeden z nich a o chvíli později dalšími strážníky zadržen druhý i třetí komplic,“ popsal Muras.

Mladiství pachatelé byli přímo na místě předáni Policii ČR. „Dva z nich měli u sebe mobilní telefon a peněženku přepadeného muže,“ dodal k zásahu Muras.

Mobilní služebna havířovské městské policie.
Na hokejové fanoušky poprvé dohlédl speciální policejní karavan