"Do budovy zdravotnického zařízení v Karviné vstoupil ve středu 13. září odpoledne v té době neznámý muž. Vnikl do jednoho z pokojů a přistoupil ke klientovi na lůžku. Než stihl starší muž přivolat pomoc SOS tlačítkem, po krátké fyzické potyčce ho měl povalit na postel a následně mu z nočního stolku měl odcizit tři mobilní telefony, věci osobní potřeby a finanční hotovost," uvedla ve zprávě pro Deník mluvčí moravskoslezské policie Daniela Vlčková. 

Ulice Rudé armády v Karviné, září 2023.
VIDEO: Řidiči, pozor, změna! Silnice Rudé Armády v Karviné bude nově dvoupruhová

Neprodleně po oznámení rozjeli policisté obou karvinských obvodních oddělení společně s kriminalisty rozsáhlé pátraní. "Operativní činnost a osobní a místní znalost všech zúčastněných vedla k vytipování možného pachatele. Téhož dne, jen několik hodin po oznámení loupeže, kontrolovala hlídka obvodního oddělení Karviná 7 muže odpovídajícímu popisu. Přestože se dal na útěk, policisté jej po krátkém pronásledování zadrželi," pokračuje mluvčí policie. 

Další činy 

V rámci vyšetřování vyšla najevo mužova další trestná činnost, které se měl v prvních dvou zářijových týdnech dopustit. "V úterý 5. září nad ránem měl násilně vniknout do jedné z úschoven kol v Karviné. Jelikož měl být vyrušen zaměstnancem, nic neodcizil. Ve stejném časovém období měl poškodit plot pozemku a vypáčit dveře zahradního domku, přičemž měl odcizit zahradní kolečko a více než dvacet metrů kabelu," popsala dále Deníku policejní mluvčí. 

Třída Těreškovové.
Třída Těreškovové zůstane. Karvinští zastupitelé návrh na přejmenování zamítli

To ale stále není vše. Zhruba o týden později se měl muž pokusit odcizit z nosiče umístěného na automobilu dvě jízdní kola, přičemž auto bylo zaparkované na oploceném parkovišti. Jelikož měl být vyrušen hlídačem, z místa měl utéci. O pár hodin později měl vypáčit dveře prodejny a poté z úložné skříně odcizit pečivo v hodnotě téměř 1 000 korun.

"Osmadvacetiletý muž s kriminalisty spolupracoval, svou trestnou činnost nepopíral. Rozporoval pouze loupež. Doznal, že vešel do pokoje a seniorovi odcizil mobilní telefony a peníze. Uvedl ovšem, že s mužem pouze komunikoval, přestože hladkému hovoru bránila jazyková bariéra. Dle jeho sdělení peníze potom utratil v herně," řekla dále mluvčí policie. 

Volební štáb Pirátské strany, 3. října 2020 v Ostravě. Zuzana Klusová.
Pirátka z Karviné Zuzana Klusová čelí sexistickým útokům kvůli kandidátce

Také ostatními krádežemi si chtěl obstarat prostředky pro svou potřebu. Kriminalisté jej obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinů porušování domovní svobody a krádeže, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Jeho trestní stíhání je vedeno vazebně.