V pondělí 2. října po jedné hodině v noci přijali policisté obvodního oddělení Karviná 1 oznámení strážníků městské policie, že zadrželi dva muže, kteří se měli vloupat do trafiky.

Podívejte se na video z akce Městské policie Karviná

"Na místě také nalezli tašky s věcmi, které mohly pocházet z narušeného objektu. Policisté si na místě osoby i věci převzali a zadokumentovali místo činu. Budova z lehké konstrukce měla vylomenou zadní stěnu a bylo zřejmé, že věci zde uložené byly prohledány. V taškách byl uložen alkohol, cigarety a cukrovinky v hodnotě zhruba čtyřicet tisíc korun," uvedla pro Deník mluvčí moravskoslezské policie Daniela Vlčková.

Policie, zajištění dodávky s migranty, přechod Šance, Frýdecko-Místecko, 4. října 2023.
FOTO: Další migranti na Frýdecko-Místecku. Řidič dodávky utekl do lesa

V rámci zkráceného přípravného řízení, které zahájili policisté obvodního oddělení Karviná 1, zjistili, že oba muži (32 a 31 let) měli chvíli před svým zadržením vytrhnout zadní stěnu objektu a vniknout do něj. Zde měli odcizit příruční pokladnu s hotovostí, cukrovinky, cigarety a alkohol.

Podezřelí skutek nepopírali, uvedli, že vloupání bylo dílem okamžitého nápadu, když kolem objektu v noci procházeli. Celková škoda, kterou způsobili majiteli, byla odhadnuta na téměř 45 000 korun.

Skupinka polských bezdomovců na hraničním mostě v Těšíně. Září 2023.
Problémy s bezdomovci v Českém Těšíně. Před strážníky prchají přes hranici

"Karvinští policisté sdělili mužům podezření ze spáchání přečinu krádeže vloupáním. Jelikož v minulosti se obdobné trestné činnost již dopustili, hrozí jim trest odnětí svobody až na tři roky. Není ovšem vyloučeno, že mohli spáchat také další skutky, v tom případě by jim bylo trestní stíhání rozšířeno," dodala mluvčí policie.