Policisté pachatele zadrželi při pokus o vloupání do restaurace v Karviné 22. července v brzkých ranních hodinách. "Do restaurace se pokoušel vloupat muž, kterého policisté zadrželi a převezli na služebnu. Muž ookus o vloupání nepopíral a doznal ještě jednu restauraci, kterou této noci "navštívil". Uvedl, že z ní vynesl prázdnou bečku od piva a schoval do křoví, aby si ji mohl později vyzvednout a zpeněžit," řekla Deníku mluvčí moravskoslezské policie Daniela Vlčková. 

V desítkách obchodů řetězce Kaufland po celé republice se platí za toaletu.
Někde ano, někde ne. Jak je na tom Karvinsko? Kaufland zavádí placené toalety

Během trestního řízení, které karvinští policisté s devětatřicetiletým mužem zahájili, zjistili další skutky, kterých se měl během předchozích měsíců dopustit. "Svým nezákonným jednáním "zaměstnával" policisty obou karvinských obvodních oddělení, kriminalisty a také strážníky městské policie. Od konce května do svého zadržení se měl vloupat do jedenácti objektů, jednalo se převážně o prodejny a restaurace. V jednom případě měl být vyrušen alarmem a utéct a jednou jeho snaze o rozbití měla skleněná výplň okna odolat," pokračuje pro Deník mluvčí policie. 

Čtěte také

VIDEO: Krytý bazén v Karviné nově. Podívejte se dovnitř, otevře v srpnu

Stonavská pouť opět bavila a zářila. Hlavní návštěva přišla v neděli

Rakousko nebo Lucembursko? Karviná čeká na soupeře v poháru, prověří ji Poláci

Lidé si libují: z centra Karviné prakticky zmizely kamiony, obchvat pomáhá

Předmětem jeho zájmu byly převážně alkoholické i nealkoholické nápoje, cukrovinky, káva, prázdné pivní sudy nebo finanční hotovost. "Odcizit měl také jízdní kolo, které, jak sdělil, následně využíval k přepravě. Celková škoda na odcizených věcech byla vyčíslena na více než sto čtyřicet tisíc korun, násilným vniknutím měl způsobit další škodu ve výši téměř pětapadesát tisíc korun," uvedla dále mluvčí policie. 

Muž svou trestnou činnost nepopíral, ke krádežím se policistům doznal. Pouze v některých případech rozporoval množství odcizených věcí.

Úhynulé ryby. Ilustrační foto.
V Bohumíně v Odře uhynuly stovky ryb. Jde až o dvě procenta tamní rybí populace

"Uvedl, že alkohol mnohdy rozdal kamarádům, ostatní věci prodal a peníze použil pro svou potřebu, vesměs za jídlo. Také přiznal, že zahradnické nářadí odcizené z jednoho objektu si uschoval do křoví, ale pak na něho zapomněl. Nejen "zapomenutý lup" ale taká další věci, které nestihl prodat, byly zajištěny a mohou být vráceny majitelům," sdělila dále policejní mluvčí. 

Karvinští kriminalisté devětatřicetiletého muže obvinili ze spáchání přečinů krádeže vloupáním a poškození cizí věci, za což mu vzhledem k výši způsobené škody hrozí trest odnětí svobody až na pět let. "Aby trestnou činnost neopakoval, je v současnosti ve vazbě," dodala pro Deník mluvčí policie.