Oznámení o vyloupení jedné z karvinských restaurací přijali policisté z Karviné v neděli 30. června ráno. "Na místo byly vyslány hlídky obvodního oddělení Karviná 1 a oddělení hlídkové služby. Po příjezdu na oznámenou adresu si policisté všimli muže nesoucího příruční pokladu, který odcházel z areálu restaurace," uvedla pro Deník mluvčí moravskoslezské policie Daniela Vlčková. 

Když dotyčný spatřil policisty, dal se na útěk. "Podezřelému muži nepomohlo, že odhodil zátěž, ani to, že přeskočil plot na jiný pozemek. Policisté jej dohonili a následně zadrželi," pokračuje mluvčí policie. 

Monastir, okolí hotelových komplexů, Tunis, 2023.
Vražda v Tunisku, pitva v Ostravě. Do případu se vložili čeští policisté

V rámci zkráceného přípravného řízení, které zahájili policisté obvodního oddělení Karviná 7, zjistili, že třiatřicetiletý muž měl chvíli před svým zadržením vytrhnout plastové okno a vniknout do objektu. Zde měl odcizit příruční pokladnu s hotovostí a mobilní telefon. Ve vnějších prostorách byla také položená televize, kterou měl muž sundat z držáku.

Čtětě také

VIDEO: Krytý bazén v Karviné otevírá. Podívejte se dovnitř

Bude z legendárního hotelu Piast v Českém Těšíně kasino? V plánu je rekonstrukce

"Podezřelý nepopíral vloupání ani odcizení pokladny a telefonu, ovšem ohledně televize uvedl, že spadla sama a on ji jenom odsunul, aby ji nepošlapal. Uvedl také, že byl pod vlivem drog a vloupání bylo dílem okamžitého nápadu, když si všiml okna otevřeného „na větračku“. Škoda, kterou způsobil majiteli, byla odhadnuta na více než osmatřicet tisíc korun," řekla Deníku dále mluvčí policie. 

Koloseum přišlo v přepočtu na 75 milionů korun.
Největší sauna světa je kousek od Katowic. Do obřího wellness smí jen naháči

Karvinští policisté sdělili muži podezření ze spáchání přečinu krádeže vloupáním. Jelikož v minulosti se obdobné trestné činnost již dopustil, hrozí mu trest odnětí svobody až na tři roky. Není ovšem vyloučeno, že mohl spáchat také další skutky, v tom případě by mu bylo trestní stíhání rozšířeno.