Obžaloba se ale netýká přímo smrti nejbližších, kteří přišli o život koncem července předloňského roku během rodinné dovolené v Egyptě. Žaloba však s touto kauzou souvisí.

Kramný se má zodpovídat z křivého obvinění policistů.

Údajně prohlásil, že při jednom z výslechů ohledně egyptské tragédie čelil ponižování a policejnímu násilí. Případem se zabývala Generální inspekce bezpečnostních sborů. Ta ale dospěla k závěru, že se nic takového nestalo. „Nebylo zjištěno, že by se kdokoliv z příslušníků Policie České republiky dopustil nějakého trestného činu," řekla Deníku mluvčí inspekce Radka Sandorová.

Kramného čekalo stíhání za křivé obvinění, které v těchto dnech skončilo podáním obžaloby. „Obžalobu jsme převzali. Za tento trestný čin hrozí v případě uznání viny trest od dvou do osmi let odnětí svobody," řekl Deníku mluvčí soudu Lukáš Delong. Hlavní líčení je nařízeno na 30. června.

Další žaloba

Na Kramného by v nejbližších dnech měla být podána další žaloba. Tentokrát ke Krajskému soudu v Ostravě, a to kvůli smrti dcery a manželky. Podle dřívějších informací médií obě v Egyptě zemřely na otravu. Až později vyšlo najevo, že příčinou smrti měl být elektrický proud. Prokázat to měla pitva, kterou provedli lékaři v Ostravě.

Podle kriminalistů je vrahem Kramný. Ten ale od samého začátku popírá, že by svým nejbližším ublížil. Pokud by soud rozhodl o jeho vině, mohl by dostat až doživotí.