Naplánováno je na dva dny. Verdikt by mohl padnout 1. června.

Informaci Deníku potvrdila Kramného obhájkyně Jana Rejžková. „Mohu potvrdit, že veřejné zasedání o odvolání je nařízeno na tyto dva dny," řekla Deníku Rejžková s tím, že vypracované odvolání s návrhy na provedení důkazů čítá přes 130 stran. Celý spis v kauze Petra Kramného má více než 6000 stran.

Proti lednovému rozsudku Krajského soudu v Ostravě, podle kterého Kramný v červenci 2013 během rodinné dovolené v Egyptě usmrtil elektrickým proudem svou manželku a dceru, se odvolal Kramný i státní zástupce.

Kramný tvrdí, že své nejbližší nezabil. Příčinou smrti byla údajně otrava. U Vrchního soudu v Olomouci bude usilovat o to, aby odvolací senát rozsudek zrušil a případ vrátil k novému projednání do Ostravy.

Naopak státní zástupce Vít Legerský se domnívá, že osmadvacetiletý trest je příliš mírný. Pro Kramného navrhoval výjimečný třicetiletý žalář, což je po doživotí nejvyšší možný trest.

V případu sehrály hlavní roli posudky. Ty podle soudu jednoznačně prokázaly, že manželka a dcera Kramného zemřely po zásahu elektrickým proudem.

Obhájkyně Kramného se ale domnívá, že tato verze nebyla jednoznačně prokázána. Naopak prý nelze vyloučit otravu.

Do kauzy se v minulých týdnech vložil i Spolek na podporu nezávislé justice Šalamoun, který k Nejvyššímu státnímu zastupitelství podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Oznámení se má týkat pochybností ohledně důležitého znaleckého posudku.

Kramného čeká ještě jeden soud. V úterý 21. června by měl stanout před Okresním soudem v Ostravě. Jde o případ křivého obvinění.

Stíhání si Kramný vysloužil svým tvrzením, že byl při jednom z výslechů ohledně smrti svých nejbližších vystaven ponižování a policejnímu násilí. To ale vyšetřování Generální inspekce bezpečnostních sborů nepotvrdilo.